Nem zár be a szentgotthárdi Opel gyár

Az amerikai General Motors újjászervezésével kapcsolatos lépések részeként a magyarországi vállalatnál karcsúsításra kerül sor, több márkától pedig megválnak. Ezek közül néhány sorsa még bizonytalan, az Opelé azonban biztatóan alakul - közölték a General Motors Hungarynél. A szentgotthárdi üzem termelése ugyan a válság miatt mintegy 25 százalékkal esett vissza, a gyárnak azonban stabil helye van a termelésben, mert az 1,6 és 1,8 literes motorokat csak itt gyártja az Opel. Szentgotthárdra a szerződéses munkatársakkal, illetve az alvállalkozókkal együtt mintegy 1000-en járnak dolgozni. A megrendelés-csökkenés miatti létszámgondokat eddig a négynapos munkahét bevezetésével sikerült megoldani.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek