Mátyás király kőből készült mellszobrát avatták fel ünnepélyesen Kőszegen, a mai Dr. Nagy László Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézményben. A régi, egész alakot ábrázoló szobor az egykori Béri Balog iskola előtti parkot díszíti, azonban többszöri próbálkozás után sem sikerült visszavinni eredeti helyére, mert a kőszegiek ragaszkodtak ahhoz, hogy az alkotás a köztéren maradjon. Így pénteken egy új szobrot avatták fel ünnepélyesen az egykori Mátyás király katonai alreáliskolában.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!