Továbbra is sok a munkaügyi szabálysértés régiónkban. Az ellenőrzött munkáltatók közel 70 százalékára szabtak ki bírságot az elmúlt 5 hónapban. A feketefoglalkoztatás és az alkalmi munkavállalói könyvekkel való visszaélés a legjellemzőbb munkaügyi szabálysértés a Nyugat-Dunántúlon. A visszaesők szigorúbb büntetésre számíthatnak: az esetenként kiszabott bírságok mértéke a tavalyi 500 ezres átlagról idén 600 ezerre nőtt. A gazdasági válság miatt csökkent az építőipari beruházások száma, így ezen a területen kevesebb a szabálytalanság. Még mindig sok jogsértést követnek el azonban a kereskedelemben és vendéglátóiparban, az őrző-védő szolgáltatások terén és a feldolgozóiparban.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!