Lassan, óránként két-három centimétert árad a Rába Körmend térségében - közölte a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság ügyeletese. A szentgotthárdi árhullám már elérte Körmend térségét, a hétfői ausztriai esőzések miatt a megáradt Pinka-patakból is nagymennyiségű víz érkezik a Rábába. Körmenden továbbra is harmadfokú árvízvédelmi készültség van érvényben. Körmend és Sárvár között telített a Rába-völgy, Sárváron elsőfokú a készültség. Itt később várják a tetőzést a vízügyi szakemberek. Szentgotthárdnál már apad a Rába, az elsőfokú készültséget ebben a térségben hétfő este megszüntették.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!