Bírságolhatnak a parlagfűért

Mától vadásznak a parlagfüves területek gondatlan tulajdonosaira. A parlagfű az egyik legkellemetlenebb allergén növény, amely júliustól október közepéig megkeseríti az arra érzékenyek életét. Napokon belül akár 60 ezer pollent is szétszórhat egyetlen tő, ezért még virágzás előtt, lehetőleg tövestől kell kiirtani, de lehet kaszálni, vagy vegyszert is használni. Mától pedig komoly bírsággal is sújtják azt a földtulajdonost, és földhasználót, aki nem végezte el a parlagfű mentesítést. Ez akár 5 millió forint is lehet. Káldy János a Vas megyei talajvédelmi igazgatóság vezetője elmondta, hogy a régióban majd csak a hónap második felétől kezd el virágozni a parlagfű, addig biztos, hogy nem kell fognak megbüntetni senkit.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek