A börtönbüntetést is vállalnák a civilek

Ismét demonstrációt tartott a szentgotthárdi PRONAS civil egyesület, a heiligenkreuzi hulladékégető ellen. Ezúttal a szemétégetőbe érkező hulladék tervezett vasúti útvonala mellett tették ezt. A hulladékégetőbe ugyanis csak vasúton érné meg beszállítani az évi 325 ezer tonna szemetet. A heiligenkreuzi pepi parkba azonban csak Szentgotthárdon keresztül juthatnak be a vagonok. A Civil Egyesület azt kéri a kormánytól, ne engedélyezzen semmilyen beszállítást a magyar állam területén a szemétégető építésével és működésével kapcsolatban. A PRONAS úgy látja, még mindig van esélye a városnak, illetve Magyarországnak. Többen pedig úgy nyilatkoztak az egyesület tagjai közül, hogy készek a börtönbüntetést is vállalni, de nem engedik, hogy a bűzmű megvalósuljon.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek