Körmenden újabb húsz, Jánosházán harmincöt, Lentiben több mint száz, Nagykanizsán hetven dolgozóját bocsátja el az Eybl Hungaria Kft. – írja a Zalai Hírlap. A felszámolás alatt álló, autókárpitokat gyártó cég tavaly november óta mintegy ezer dolgozójának mondott fel. Az osztrák tulajdonú cégcsoport tavasszal hozta nyilvánosságra, hogy a gazdasági válság miatt külfldi leányvállalatainak leépítésére kényszerül annak érdekében, hogy az anyagcéget megvédje a csődveszélytől.
A magyarországi telephelyeken már csak egy műszakban folyik a munka, az MTI információja szerint viszont az idén nem kell újabb elbocsátásoktól tartani, mert a vállalat jelenlegi ötszáz alkalmazottjának egész évre tudnak munkát adni.