Az eső miatt nem haladnak az aratással Vas megyében. Mintegy 80 ezer hektár vár betakarításra, ebből mindössze 15 ezer hektáron végezték el a munkát a gazdák. A sok eső miatt lassan haladnak a munkával, ami rontja a vetés minőségét. Ahol rá tudnak menni a gazdák a földre, ott most próbálják menteni a repcét. Az országos helyzethez mérten azonban még mindig kedvezőbb a helyzet, mert míg az Alföldön egy tonnás hozamok vannak őszi árpából, addig itt Vas megyében 3-4 tonna közötti átlagot várnak – mondta el Márkus Antal a megyei Földművelésügyi Igazgatóság főtanácsosa.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!