Jár a védőital és a pihenőidő

Ellenőrzik, hogy kapnak-e védőitalt és pihenőidőt a munkavállalók. A kánikula miatt hőségriadót rendeltek el, és ilyenkor a Nyugat-dunántúli Munkavédelmi Felügyelőség munkatársai ellenőrzik a munkahelyeket. Azt vizsgálják, hogy a munkáltatók betartják az előírtakat, vagyis biztosítják-e a munkahelyeken az óránként 5 legfeljebb 10 perces pihenőidőt, valamint adnak-e védőitalt a dolgozóknak. Hafner Miklós igazgató helyettes azt mondta, hogy a héten még nem érkezett panasz hozzájuk, de ha valahol szabálytalanságot tapasztalnak, ott egyrészt kötelezik a törvényben előírtak betartására a munkáltatót, másrészt pénzbüntetést is kiszabnak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek