Több százmillió forintos károkat okozott az elmúlt hetekben az árvíz és az öznövízszerű esőzés Vas megyében. A megyei önkormányzat a Regionális Fejlesztési Tanácson keresztül jutatta el beadványát az önkormányzati miniszterhez, amiben a kormány segítségét kérték. A vis maior keretben ugyanis régiós szinten mindössze 80 millió forint áll rendelkezésre - tájékoztatott Kovács Ferenc a megyei közgyűlés elnöke. Komoly kiadást jelent a Rába árterületén a szúnyogtalanítás is, amely kb. 30 millió forintba kerül majd. A megyei önkormányzat ma délután kapta az értesítést, miszerint az önkormányzati minisztérium a teljes összeget a megye rendelkezésére bocsátja. Várhatóan péntek délelőtt döntenek arról, hogy a szúnyogirtásra pályázott cégek közül melyik kezdheti meg a munkát.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!