Az év első öt hónapjában az országos átlaggal ellentétben Vas megye idegenforgalmában fél százalékos fellendülés tapasztalható – áll a KSH jelentésében. Stieber Eszter a szombathelyi tourinform iroda vezetője arról számolt be, hogy a külföldről érkezett vendégek többsége inkább rövidebb időszakokra száll meg megyénkben. Ilyenkor az olcsóbb magánszállásokat, panziókat keresik. Nagyobb rendezvények, például a Savaria Karnevál idején mindig megtelnek a szálláshelyek Szombathelyen. A szakember szerint a tapasztalatok azt mutatják, hogy egyre több a francia, a cseh, a szlovák vendég. Az osztrákok is sokan jönnek hozzánk, de már nem jellemző az évekkel ezelőtti tömeges bevásárló turizmus.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!