A szombathelyi Markusovszky Kórház még tartozások nélkül gazdálkodik, de idén 360, jövőre 700-800 millió forinttal kevesebb pénzt kap az egészségbiztosítótól. A celldömölki kórház sincs könnyű helyzetben, 170 milliós a hiányuk. Sárváron havonta 10 millió forint kieséssel számolnak, a rehabilitációs központ kialakítása pedig további költségeket ró az önkormányzatra. A körmendi kórház sem tudja vállalni a kőszegi rendelőintézet működtetését, ezt a feladatot augusztustól a megye és a Markusovszky kórház látja el. Kovács Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés elnöke levélben kért egyeztetést Székely Tamás szakminisztertől a kórházfinanszírozás helyreállítása érdekében. A politikus válaszlevelében azt ígérte, hogy hamarosan egyeztet a kórházszövetséggel.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!