Lesz pénz az árvízkár enyhítésére

Vas megyében a becslések szerint félmilliárd forintos kárt okozott az árvíz, ha a Regionális Fejlesztési Tanács vis maior kerete ki is ürül, a szaktárcától lehet további pénzeket igényelni a károk rendezésére - hangzott el egy tegnapi sajtótájékoztatón. A 104 millió forintos vis maior keretből utakban, épületekben, hidakban, közművekben esett károk enyhítésére kérhettek támogatást az önkormányzatok. 28 település adott be kérelmet, a fejlesztési tanács augusztus 10-én, Celldömölkön rendkívüli ülésen dönt a beadott igényekről. Ezt követően az önkormányzatok 1-2 hónapon belül hozzájuthatnak a pénzhez. A sajtótájékoztatón az is kiderült, hogy a szúnyog invázió elleni védekezésre a vis maior alapból nem igényelhető támogatás, így az SZDSZ törvénymódosítást kezdeményez.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek