Szombattól a szabálysértés helyett a vétség kategóriába tartozik a bukósisak, a biztonsági öv és a gyermekülés használatának elmulasztása, valamint a vezetés közbeni telefonálás. Ez azt jelenti, hogy közigazgatási bírság szabható ki a sofőrökre – tájékoztatott László Péter a közlekedésrendészeti osztály vezetője. A vezetés közbeni telefonálás csak akkor büntethető, ha a mobilkészüléket a sofőr a kezében tartja, kihangosítóval vagy headsettel továbbra is lehet telefonálni. A bírság mértéke egyébként függ a veszélyhelyzet súlyosságától is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!