Erről is szó lesz a péntekig tartó Nyári Egyetemen. Megkezdődődött a 42. Savaria Nyári Urbanisztikai Egyetem programsorozata a Martineum Felnőttképző Akadémián. Az idei rendezvényen 60 magyar és 40 külföldi diák vesz részt. Olasz egyetemisták, professzorok és főépítészek tartanak előadást a városképről és azok változásiról. Meggyesi Tamás professzor kiemelte, hogy a cél a települések egyediségének megtalálása és kialakítása. Az előadásokon szó lesz arról is, hogy miként lehet megóvni a történeti városképet úgy, hogy az ne csak a műemlékek védelmét jelentse, hanem szerepet kapjon a természeti környezet, beleértve az ott élő embereket, de akár a reklámfelületeket és a járdákat is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!