A Vas megyei Önkormányzat hívta megyénkbe a Csongrád Megyei Levéltár munkatársai által összeállított tárlatot, ugyanis a II. világháború elején a megye, illetve a Nyugat-Dunántúl több városában is működött lengyel menekülttábor. A 15 tabló segítségével az itt élők, illetve az ide látogató turisták megismerhetik a két nemzet történelmét az államállapítástól kezdve, a kommunista rendszer bukásán át, a NATO-hoz illetve az Európai Unióhoz való csatlakozásig. A kiállítás létrehozásában a sárvári Nádasdy Ferenc Múzeum is közreműködött. A tárlat magyar és lengyel nyelven is megtekinthető.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!