Idén ősszel lesz 120 éve, hogy felavatták az épületegyüttest. Ennek tiszteletére szeptemberben programsorozatot szerveznek, lesz felvonulás, lovasbemutató, és felavatják a laktanya egykori parancsnokainak emléktábláját is. 1889-ben készült el a huszárlaktanya, akkortól állomásoztak itt a 11-es huszárezred tagjai egészen 1912-ig. A katonai tradíció nem merült feledésbe: a Vas Megyei Lovasturisztikai és Lovaskultúra Hagyományőrző Egyesület megalakulása óta minden nyáron szervez programokat a laktanyában, felelvenítve a huszár virtust.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!