Befejezték az aratást Vas megyében is

Bár az ország más területein már két héttel korábban véget ért a betakarítás. A napokban, megyénkben is végeztek az aratással. Az árvíz mintegy hatezer hektáron késleltette a betakarítást. Rossz hír a gazdáknak emellett, hogy a tavalyi évhez képest a gabona mennyisége és a minősége is rosszabb lett. Búzából hektáronként 4,2, míg repcéből 2,2 tonna került a magtárakba. A búzának csak 30%-a felel meg az étkezési minőségnek, azonban a takarmánybúzára alig van kereslet. A kukoricából várhatóan idén rekordtermés lesz, de az alacsony felvásárlási árak miatt várhatóan ez sem lesz elég arra, hogy a már amúgy is hitelekkel terhelt gazdálkodók finanszírozzák belőle az őszi vetést. Egyébként Vas megyében a Földművelésügyi hivatal munkatársai az áradás miatti károk felmérésével a napokban végeznek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek