Támogatás a szombathelyi kórháznak

Támogatást kap a szombathelyi kórház a súlyos esetek ellátásáért. Eddig a Markusovszky kórházban úgy látták el a többi között a balesetekben súlyosan megsérült, és műtétre szoruló betegeket, hogy azt az OEP nem finanszírozta, mivel nem volt meg az intézménynek a megfelelő minősítése. Az ÁNTSZ regionális intézete megvizsgált a kórház traumatológiai osztályát és a szombathelyi intézményt alkalmasnak találta a III. szintű traumatológiai ellátásra. Ennek megfelelően az ÁNTSZ a szükséges minősítési eljárás után a kórházak kérésére módosítja az említett intézmények működési engedélyét, ezt követően azok OEP finanszírozása is módosul – tájékoztatott Kiss Imre, a regionális központ kistérségi tiszti főorvosa.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek