Tovább gyűjt a szombathelyi karitász

Három, élelmiszerrel és ásványvízzel megrakott teherautó már csütörtökön elment a vasi megyeszékhelyről Észak-Magyarországra, a gyűjtés azonban még nem ért véget. Miskolcon egy idősek otthonát és a fogyatékos gyermekotthont is ki kellett telepíteni, továbbá 62 utca lakóinak kellett elhagyniuk házaikat. Emellett a Miskolc környéki apróbb települések is nagy bajban vannak az árvíz miatt. A karitász szombathelyi központjában, a Szily János utcában este tíz óráig várják az élelmiszer-adományokat. De szombaton estig az egyházmegyei karitász munkatársai az INTERSPAR áruház főbejáratánál is fogadják a felajánlásokat. A Vas megyeiek adakozásából eddig 1,5 millió forint értékben vittek élelmiszert Észak-Magyarországra.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek