A munkanélküliek helyzetét javítanák Kőszeg környékén

Önkormányzatok, vállalkozók, a munkaügyi központ, képzőintézmények valamint munkavállalói érdekképviseletek, és civil szervezetek fogtak össze a Kőszeg és Felső-Répce menti kistérségekben élők foglalkoztatásának fejlesztéséért. A térség három városában is jelentős mértékű a munkanélküliség, ez ellen a turizmus, a mezőgazdasági foglalkoztatás, a kistelepülések megtartó erejének növelése érdekében több úton indulnak el. Önállóan mindkét térség úgy érezte, hogy nem tud hatékonyan fellépni. Mintegy 60 szereplő írta alá azt a paktumot, amellyel szorosabb lesz majd a résztvevőknek a kapcsolatuk, és így könnyebben tudják segíteni egymást akár a pályázatokon való indulásban is - hangsúlyozta Rodler Tamás a regionális munkaügyi központ munkatársa.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek