A tavaszi esős hideg időjárás és a szeptemberben jött hirtelen lehűlés sem kedvezett a madarak költésének. A nyár elején sok fészek tönkre ment emiatt pedig új költésbe kellett kezdeni a pároknak. A későn kelt fiókák most nem tudnak szüleikkel a déli, melegebb vidékekre tartani. Sok esetben annyira fiatalok a madarak, hogy még tollazat sincs rajtuk. Hasonló eset miatt Vas megyében is fordultak már a természetvédőkhöz, ám mint azt Grúber Ágnes az Őrségi Nemzeti park munkatársa elmondta, nálunk még mindig jobb a helyzet mint az ország keleti részében.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!