A város ugyanis egy budapesti gyűjtőtől megvásárolta a család pecsétnyomóját, ami a 18. századból származik- értesült az ORF. Néhány hete egy, a Nádasdy-család tulajdonába tartozó 17. századi kandallóórával gazdagodott a múzeum, ezt a Kanadában élő Rajottné Nádasdy Erzsébet ajándékozta a múzeumnak, most pedig sikerült megszerezni az ezüstből készült pecsétnyomót is - mondta Takács Zoltán Bálint, a helyi múzeum igazgatója. A pecsétnyomó az uradalom hivatalos iratainak pecsételésére szolgált. Jól látható rajta a család címere, a nádak között feltartott szárnyú kacsa, a grófi címet jelző korona, körben pedig a Dáka uradalom felirat olvasható. A Nádasdyak 18-20. századi történetét bemutató kiállítás részeként a pecsétnyomó és az óra is megtekinthető lesz a sárvári múzeumban.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!