Árhullám Vas megye vizein

A kisebb vízfolyásokon az éjszakai nagyon intenzív csapadék miatt a vas megyei vizeken árhullám indult meg: a Répcén, a Gyöngyös és Pinkán illetve a Rába osztrák szelvényein. A víz a Röti völgy fölött lépett ki a medréből, de lefelé már további gondokat nem okozott az ár és nem is fog. A határnál már az összes kis vízfolyás tetőzött, s a vízügyi szakemberek szerint az árhullám nem veszélyeztet lakott területeket - tájékoztatott Gál Róbert a Vízügyi Igazgatóság műszaki igazgató helyettese. A Pinka és a Rába víze miatt Körmenden valószínűleg elsőfokú készültséget kell elrendelni. De ezen a területen sem számítanak arra a vízügyi szakemberek, hogy a tavalyihoz hasonló nagy árvízek lesznek a szombat éjszaka érkezett csapadékból. Az árhullám miatt a Répce mellett le kellett zárni néhány utat. A Gór-Acsádi út, illetve a Bő-Góri összekötő utakat érinti a korlátozás, illetve hétfőn valószínűleg a Nagygeresd-Vasegesrszegi útat is le kell zárni majd - tette hozzá a Gál Róbert. A katasztrófavédelem munkatársait mintegy 12-13 esetben riasztották vasárnap délelőtt az árhullám miatt. Körmenden egy szakközépiskolánál és egy lakóháznál kellett vízkár miatt segíteniük, Kőszegen pincéket kellett szivattyúzni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek