Az egészségmegőrzés és a megelőzés a célja az üzemi orvosi vizsgálatoknak. Szombathelyen rendszeresen járnak a munkavállalók a háziorvos mellett üzemorvoshoz is, de nem minden munkáltató alkalmaz üzemorvost – mondta el dr. Nagy Varga Julianna. Minden cégnek, még az egy személyt foglalkoztató vállalkozásnak is kell üzemorvossal szerződnie, aki minden évben elvégzi a dolgozók egészségügyi felülvizsgálatát. A szabály szerint minden új dolgozónak, a munkába állás előtt át kell esnie egy vizsgálaton, amely igazolja, hogy alkalmas az általa betöltött munkakör ellátására. A vizsgálatok a munkavállalókat védik – tette hozzá a szakember.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!