Nádor István, a Zala Megyei Területfejlesztési Tanács ülésén számolt be a Kis-Balaton vízvédelmi rendszer fejlesztésének állapotáról. A szakember elmondta: a mérési adatok azt mutatják, hogy az 1980-as évek közepén még évente 86 tonna, ma már csak átlagosan 37 tonna foszfor éri el a Balatont. Miután a tóba leginkább a Zala-folyón keresztül jut be a szennyezőanyag, ezért indult el a Kis-Balaton mint szűrőrendszer kiépítése még a nyolcvanas években, és ennek köszönhető, hogy mára mintegy a felére csökkent legnagyobb tavunk foszforterhelése. Horváth Angéla, a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság osztályvezetője a Balaton állapotát ismertetve kifejtette: az idén inkább a túlzott víztömeg jelentette a problémát, az év eddigi szakaszában ugyanis a sokéves átlag 170 százaléka hullott csapadékként a vízgyűjtő területre.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!