Tegnap az esti órákban Körmendnél 424 cm-en tetőzött a folyó, Sárvárnál jelenleg intenzívebben árad, de jelentősebb árvízi eseményre már nem kell számítani. A II. fokú árvízvédelmi készültség azonban még érvényben van. A gátőrök állandó figyelőszolgálatot tartanak, a zsilipeket lezárták, a Büdös ároknál szivattyúzzák a vizet. A Perint, a Gyöngyös és a Répce is apad, Pinka vízszintje is egy méterrel alacsonyabban áll a tetőzéshez képest, Vasszentmihálynál megnyitották a zsilipeket. Több helyen van érvényben útlezárás: Molnaszecsőd és Döröske, Pinkamindszent és az országhatár, Kemenestaródfa és Vasalja, Bük és Acsád között, valamint a Nagygeresdi úton továbbra sem lehet közlekedni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!