Folytatják a lőszermentesítést Kőszegen

Tovább folytatják a munkát Kőszegen a Magyar Honvédség tűzszerészei, akik a Jurisics-vár felújítása során a várárokban talált második világháborús lövedékeket szedik fel, szállítják el és hatástalanítják - mondta el az MTI érdeklődésére az egység kommunikációs tisztje. A szakértő szerint az a lövedékmennyiség, amelyet eddig megtaláltak, valószínűleg még csak a "jéghegy csúcsa", a mentesítési munkálatok még akár több napig is eltarthatnak. A munkagép múlt kedden fordította ki az első robbanószerkezeteket a földből, amikor a felújítási munkák részeként a közművek cseréjét végezték a vár bejáratának közvetlen közelében. A munkálatokat a tűzszerész alakulat szakemberei hétfőn kora délután kezdték meg újra.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek