Egyetlen vasi település sincs veszélyben

A Vas megyei Szergény határában is próbálják megakadályozni, hogy a folyó vizébe került vörösiszap továbbterjedjen. Három helyen próbálják vegyszerrel semlegesíteni a Marcalba jutott lúgos szennyeződést az Észak-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság szakemberei. Mórichidán, Rábaszentmiklóson és Koroncón készülnek vegyszeres beavatkozásra. A cél az, hogy annyira felhígítsák a szennyezést, hogy az a Rábába, a Mosoni-Dunába érve ne okozzon súlyos környezetkárosodást. Eddig két tűzoltóegységet irányítottak a helyszínre, de a védekezést még nem kezdték el. A helyszínre tart a megyei védelmi bizottság elnöke és a megyei katasztrófavédelmi igazgató is - mondta el az MTI-nek Kovács Ferenc, aki egyben a Vas Megyei Közgyűlés elnöke, a Fidesz országgyűlési képviselője. Jelenleg egyetlen Vas megyei község sincs közvetlenül veszélyben, a lakosság kitelepítésére nincs szükség.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek