Jönnek az új vonatok

Jönnek az új GYSEV-vonatok a Sopron-Szombathely-Szentgotthárd vonalra. A GYSEV Zrt. napokon belül kiírja négy villamos motorvonat beszerzési pályázatát - írja pénteki számában a Világgazdaság. A járműveknek alacsony padlósaknak és akadálymentesítetteknek kell lenniük, s persze meg kell felelniük az uniós előírásoknak is. Emeleteset viszont nem szeretne a társaság. Terveik szerint az új vonatok 2011 végén már üzembe állnának - mondta el a lapnak Dávid Ilona, elnök-vezérigazgató. Elképzelhetőnek tartja, hogy a vonatok karbantartása Magyarországon történik majd. A beszerzés annak a 48 milliárd forintos, 85 százalékban uniós támogatású projektnek a része, amelynek során teljes vágánycsere történt a Sopron-Szombathely-Szentgotthárd vonalon - írja a lap.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek