2013-ra készülhet el a gyorsforgalmi út Győrtől Szombathelyig. A tervek szerint még ebben az európai uniós költségvetési ciklusban kétszer két sávos autóút épül a két megyeszékhely között. Ennek a tervnek a részeként folyik a Győrtől Csornáig, illetve a Csornától Szombathelyig tartó út kiépítésének előkészítése. Erre csaknem 13 milliárd forint van, aminek nagy részét az Európai Unió bocsátja rendelkezésre – tájékoztatott a Nemzeti Infrastruktúra-fejlesztő Zrt. A Győr és Szombathely közé tervezett új, kétszer két sávos gyorsforgalmi közlekedési csatorna megvalósításával a Győr-Moson-Sopron megye kelet–nyugati tengelyét alkotó 85. számú főút, valamint az észak–déli tengelyt alkotó 86. számú főút forgalma lakott területen kívül vezet majd. A kedvezőbb utazási körülmények javíthatják a mobilitást, így bővülhet a foglalkoztatottság is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!