A téli időszak egyik visszatérő problémája a vízvezeték és a vízmérő elfagyása. A fagy elleni védekezés a belső vízhálózaton a fogyasztó felelőssége és feladata, ezért még a tartós fagy beállta előtt szükséges téliesíteni a vízmérőt. Fontos, hogy a vízmérőakna megfelelően le legyen fedve, illetve szigetelve. Azokon a helyeken, ahol a pincében található a vízmérő, a védelem érdekében az ablakokat be kell csukni – hívják fel a figyelmet a szakemberek. A használaton kívüli ivóvízhálózat víztelenítésével együtt el kell végezni a kerti locsoló csapok leürítését, mivel a legtöbb hiba, illetve vízelfolyás a kerti csapoknál fordul elő. A Vas megyeik figyelmét arra is felhívják, hogy különösen a lakatlan ingatlanoknál, hétvégi és építési telkeken a belső vízhálózatot és a vízmérőt is vízteleníteni kell.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!