Sokáig tarthat a Marcal gyógyulása

Az elmúlt időszakban történt esőzések hatására ismét vöröses színt mutat a Marcal, melyet az október 4-én történt vörösiszap-katasztrófa következtében súlyos környezetszennyezés ért. Mivel a zagykazetta továbbra is nyitva van és a környező területekről még mindig nem takarították el a vörösiszapot, esőzés hatására a szennyeződés továbbra is a folyóba mosódik. A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei eddig összesen 5 ezer tonna gipszet juttattak a folyóba, a víz lúgosítására. Dr. Nádor István igazgató rádiónknak elmondta: a Marcal most már normál – 8 körüli - Ph értéket mutat, ezért már csak egy helyen adagolják a gipszet. A szakemberek jelenleg a vörösiszap eltávolítását készítik elő.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek