Ausztriában tartanak a munkaerőpiac megnyitásától

Ausztriában tartanak a munkaerőpiac megnyitásától – írja a Népszava. A Nyugat-dunántúli térségből sokan készülnek a nyugati szomszédhoz, különösen a vendéglátásban és az építőiparban dolgozók. Az osztrák kormány szigorú törvénnyel készül 2011 május elsejére, amikortól az "új" EU-tagállamok állampolgárai is korlátozás nélkül vállalhatnak munkát Ausztriában. A saját minimálbérüket terjesztenék ki minden munkavállalóra, még akkor is, ha külföldi cég kiküldetésében dolgozik. Ráadásul annak érdekében, hogy az Ausztriában dolgozó magyar cégek munkavállalóinak papírjait is ellenőrizhessék, szükség lesz a bérezéssel kapcsolatos dokumentumok német nyelvre való lefordítására is. Ezeket a papírokat akár előzetes bejelentés nélkül is be kell tudni mutatni. A lap által megkérdezett jogász szerint azonban a tervezet sértheti a szabad munkaerő-áramlás, valamint a határon átnyúló szolgáltatás uniós alapelvét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek