A Megyeházán írták alá azt a közel 50 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló programot, ami a Nyugat-Dunántúli régióban indul el, és a célja, hogy feltárja és megoldást kínáljon a térség munkaerő-piaci problémáinak kezelésében. Az együttműködésben, amelyhez több mint 60 szervezet csatlakozott célul tűzték ki, hogy erősítsék és fejlesszék a kis-, és középvállalkozói réteget, hatékonyan szervezzék meg a szakképzést, és megvalósítsanak közfoglalkoztatási programokat is. A szezonális munkák befejezését követően, év végére várható, hogy csökken a foglalkoztatottak száma, bár jelenleg Szombathelyen és a környéken kedvezőek a munkaerőpiaci mutatók. Kevesebb a regisztrált álláskereső, mint egy évvel korábban, és a feldolgozó ipar részéről jelentős munkaerő igény jelentkezett.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!