Éveket jelenthet a szentgotthárdi Opel gyárnak a bővítés

A következő hónapokban feszített munkát követel a szentgotthárdi Opel gyárban elhatározott 500 millió euró értékű a fejlesztés végrehajtása, miután a bejelentés csúszott, de a bővítés 2012 végére kitűzött határidejét nem tolták ki - közölte az MTI-nek adott interjújában Solt Tamás, a General Motors Powertrain Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. A tervek szerint három teljesen új motortípus gyártása kezdődhet meg 2012-ben Szentgotthárdon. A fejlesztés további hosszú évekre megalapozhatja a szentgotthárdi Opel gyár jövőjét - fűzte hozzá az ügyvezető igazgató. A termelés teljes felfutás 2015-ig tart, addigra 800 fővel növelik a létszámot fokozatosan, a gyár termelési kapacitása pedig évi 500 ezer motorral nő. Orbán Viktor miniszterelnök szeptember 21-én azt mondta, hogy a kormány október közepén dönt a szentgotthárdi Opel-gyár támogatásáról, ez számításuk szerint négy év alatt megtérül. A Nemzetgazdasági Minisztérium korábban kiadott közleménye szerint a támogatás várhatóan 7,5 milliárd forint lesz. Döntés azonban még nem született.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek