Hiány nélkül zárhatnak a szimfonikusok

A Savaria Szimfonikus Zenekar idén év elején 40 millió forint mínusszal indult, a hiányt azonban év közben a megyei és városi önkormányzat segítségével 20 millióval csökkentették. Mérei Tamás igazgatótól megtudtuk: a művészeti törvény a támogatóknak lehetőséget biztosít, hogy a jegybevétel 80%-ig társasági adójukat nekik adják. Ennek köszönhetően várhatóan ezt az évet hiány nélkül fogják zárni. Az igazgató egyébként úgy látja, hogy a szombathelyiek közül sokan kedvelik a komolyzenét, tavaly például háromszor annyi ember fordult meg a Bartók Teremben, mint azt megelőzően.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek