A Századvég felmérése szerint a magánnyugdíj-pénztári tagok mintegy fele tervezi, hogy jövőre átlép az állami nyugdíjrendszerbe, 32 százalékuk viszont ragaszkodik a magánnyugdíj-pénztárhoz, 17 százalékuk nem tudott, vagy nem akart válaszolni a kérdésre.
Egyébként az emberek meglehetősen tájékozatlanok a befizetéseiket illetően, a pénztártagok 37 százaléka nem tudja, mekkora összeg van számláján, csupán 29 százalékuk kíséri folyamatosan figyelemmel a számla állását, a többiek nagyjából tájékozottak.