Megújul Celldömölk városközpontja

Uniós forrásból újul meg Celldömölk városközpontja. A Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében közel 547 millió forint uniós támogatást kapott a belváros rehabilitációjára. A beruházás ünnepélyes alapkőletételére a Városháza előtt került sor. A városban felújítanak több teret, a Sági út - Ifjúság tér belső parkolójának területén burkolatépítés és közműfejlesztés zajlik majd, a jelenlegi parkolókat, utakat, járdákat, rakodó felületeket átépítik, a csapadékvíz-elvezetés rendszerének és a közvilágítás infrastruktúrájának fejlesztésére is sor kerül. A Kereskedelmi Központ épületének megújítása, bővítése is a projekt része, ahogy a Tűzoltóság, illetve a Kapuszín Ház felújítása is; utóbbi földszintjén három új üzlethelyiséget és egy vendéglátó-ipari egységet alakítanak ki. A városi Művelődési Központ egyik helyiségében art-mozit hoznak létre. A munkálatok várhatóan 2012 folyamán fejeződnek be.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek