Az RTL Klub szeptemberben jelentette be, hogy adásuk továbbításáért január 1-től havi nettó 490 forintot kérnének a kábeltelevíziós és a műholdas előfizetőktől. A tv2 rövidesen csatlakozott a tervhez, úgy tűnik azonban, hogy a csatornáknak legalább félévet várniuk kell ezzel. Az új médiatörvény ugyanis tartalmazza, hogy analóg módon sugárzó kereskedelmi csatorna nem lehet fizetős.
A digitális adásra legkésőbb 2011. december 31-ig kell átállniuk a televízióknak, az RTL Klub és a tv2 ennél valamivel korábbra tervezi, hogy megszünteti analóg adását. Az előfizetői díjat az átállás után már bevezethetik a kereskedelmi csatornák.