Hetek óta készülnek a télre a Magyar Közút munkatársai

A megye négy üzemmérnökségén elegendő sót raktároznak, és a gépek karbantartása is megtörtént már. Írja a vasmegye.hu. Mintegy 1200 tonnányi só van készleten, hogy ha hidegebbre fordul az idő, elkezdhessék a síkosságmentesítést az utakon. A megyében 446 kilométer főút és nagy forgalmú összekötő út van, ahol a nagy forgalom miatt síkosság esetén sózni kell. Az alsóbbrendű utakon csak az emelkedőket és az íveket szórják sóval kevert érdesítő anyaggal, a legkisebb forgalmú szakaszokon pedig hóeltakarításra készülnek. Vas megyében összesen 59 saját géppel dolgoznak, de ha szükség lesz rá, még 84 gépet tudnak bérelni. A 86-os főútra különösen ügyelnek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek