Érthetetlennek tartja a kormány döntését Bana Tibor

A Jobbik Vas megyei elnöke, országgyűlési képviselő tegnap ismét kérdést intézett a Parlamentben Fellegi Tamás fejlesztési miniszterhez, „Vas megyei ismét a vesztesek között II.?” címmel. Kérdésével arra a november 19-ei kormányhatározatra utalt, mely szerint az Új Magyarország Fejlesztési Tervből törölt beruházások döntő többségben vasi projekteket tartalmaznak. Törölték a Balogunyom és Ják közötti szakasz, valamint a táplánszentkereszti útszakasz felújítását, de a döntés érinti a Bük és Acsád közötti szakaszt és a Tormásliget és Csepreg közötti utat is. Fellegi Tamás válaszában kiemelte: az utak fejlesztésére a szocialisták tettek ígéretet, de mindehhez forrás nem állt rendelkezésre. A Nyugat Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács már 2008-ban megvalósíthatatlannak ítélte az említett útszakaszok fejlesztését, a törlés csak a döntés technikai lezárását jelenti. Cáfolta ugyanakkor, hogy Vas megye a vesztesek között szerepelne, hiszen Körmend fejlesztésére több mint egymilliárd forint áll rendelkezésre, a Szombathely – Szentgotthárd – Sopron vasútvonal fejlesztése és a GYSEV – MÁV információs rendszerének kiépítése is jelentős támogatást kapott az elmúlt időszakban.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek