Szentgotthárd októberben megválasztott új vezetése visszalépett egy 345 millió forintos uniós támogatástól–számol be a Népszabadság mai száma. A döntés bírálói szerint az önkormányzat százmilliókat dobott ki az ablakon. A belváros egy része megújult, de több épület – így például a kulturális központ – rekonstrukcióra szorul. Az önkormányzat a Nyugat-dunántúli Operatív Program belváros-rehabilitációra kiírt pályázatán nyerte el az összeget. Az új közgyűlés azonban úgy határozott: a város visszalép a pályázattól, mert nincs pénz a 83 millió forintos önrészre, a város ugyanis 550 milliós hiánnyal küzd. Viniczay Tibor, Szentgotthárd előző polgármestere azt mondta az önrészt három év alatt kellett volna állni, 2011-re mindössze tízmillió forintos kiadás jutott volna. A pályázati visszalépés szerinte azért is komoly hiba, mert a beruházással tíz év alatt megtérült volna az önerő nagy része.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!