Négyszáz új munkahely egy beszállítónál

Két év alatt újabb négyszáz fővel növeli foglalkoztatottainak számát az EPCOS Kft. Szombathelyen - tudta meg az MTI. Takács Balázs, a társaság magyar ügyvezetője a város vezetőivel közösen tartott sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy 2008 végén 35 százalékkal esett vissza rendelésállományuk, akkor elbocsátásokra is kényszerültek. Ám azóta az új piaci szegmensek felé nyitottak, valamint saját innovatív ötleteik eredményeket hoztak, és ez ismét alapot teremtett a növekedésre. Az elmúlt hónapokban 600 körüli létszámfejlesztést hajtottak végre, s jelenleg 1650 saját, s további 400 kölcsön-dolgozónak adnak munkát. A következő két évben a már korábbi fejlesztéssel együtt összesen 16 millió eurós beruházást terveznek. Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere elmondta: végigjárják ezekben a hetekben a városban működő nagyvállalatokat, hiszen fő céljaik között szerepel a munkahelyteremtés elősegítése, és ennek egyik eszköze, hogy a szakképzést a gazdaság igényeihez igazítsák.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek