Soha nem látott nagyságú lesz a megye költségvetési hiánya: 2010 végére elérheti, sőt meg is haladhatja az 1 milliárd forintot írja a vasmegye.hu. A megye első háromnegyed évének gazdálkodásának értékelésében elhangzott: a hiány jelentősen nagyobb lesz 2010-ben a tervezettnél az illetékbevételek drasztikus csökkenése miatt. Az illetékek mellett az állami normatíva és a személyi jövedelemadóból származó bevétel is csökkent az idén, miközben a kiadásokat növelte az energia- és üzemanyagárak emelkedése. A képviselők közül többen aggodalmukat fejezték ki a 2007-ben felvett 5 milliárdos kötvény miatt. Ebből 4 milliárdot bankbetétben helyeztek el, amely kedvező kamatozású, 1 milliárdot pedig beruházásokra fordít a megye.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!