Ma délután a büki vasútállomáson hivatalosan is átadták a felújított Sopron-Szombathely-Szentgotthárd vasútvonalat. A munka során 154 km sínt fektettek le, 320 ezer tonna zúzott követ és 27 ezer betont használtak fel. A szakaszt villamosították, felújították a vasútállomásokat és új, korszerű biztonsági rendszert építettek ki. A szakaszon így már 120 km/h sebességgel haladhatnak a villanymozdonnyal húzott vonatok.
A munka 48,6 milliárd forintba került, ennek 85 százalékát uniós pályázatból fedezték. A teljes projekt előreláthatóan 2012 végén zárul le, addigra elkészül a soproni aluljáró és a szombathelyi felüljáró is.