Vasban befejezte ellenőrző munkáját az Állami Számvevőszék

Befejezte ellenőrző munkáját az Állami Számvevőszék a Vas megyei önkormányzatnál. Az ellenőrző szerv a 2007 és 2010 közötti időszakot vizsgálta - áll a vasmegye.hu, "Kielégítő, jó színvonalú és a kontrollrendszerek tekintetében megnyugtató helyzetet talált az állami számvevőszék." A pénzügyi-gazdasági ellenőrző szerv arra volt kíváncsi, hogy a vizsgált időszakban a megyei önkormányzat hogyan tudta biztosítani a pénzügyi egyensúlyt és a forráshiányok pótlására milyen eszközöket használt. De ellenőrizte a szervezettség és szabályozás színvonalát az uniós források igénylésében és felhasználásában, valamint a gazdálkodás belső kontrolljait. Az ÁSZ a vizsgálat során megállapította, hogy a Vas megyei önkormányzatban a pénzügyi egyensúly biztosított volt, mivel a bevételek minden évben meghaladták a kiadásokat. Az önkormányzat nem vett fel sem rövid, sem hosszú lejáratú hitelt, de folyamatosan használt fel folyószámlahitelt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek