Fejlesztik a kámoni arborétumot és az obszervatóriumot

A Kámoni arborétum és a szomszédságában lévő Gothard Obszervatórium is része lesz a Gyöngyös-patak völgyében kialakítandó turisztikai útvonalnak. Ez köti majd össze a Szombathelyre érkező Kék túra, és a Kőszegig tartó Alpannónia útvonalat – olvasható a vasmegye.hu-n. Az érdeklődők az 5 kilométeres tanösvény állomásain így csillagászati ismereteket is szerezhetnek, és megnézhetik a Gothard Jenőről szóló kiállítást. Az Obszervatórium a tervek szerint éjjel-nappal fogadja majd a látogatókat. Programjaikhoz a legkorszerűbb műszereket használják majd. A tudományos munkához hamarosan egy automata teleszkópot vásárolnak, a régit pedig a közművelődés szolgálatába állítják.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek