A Vas Megyei Bíróság és Szombathely önkormányzata megosztva venné át a régi börtön épületét. A jövőben együtt próbálnak meg lobbizni az állami vagyon kezelőjénél, illetve a kormányzatnál... - közölte Puskás Tivadar polgármester és Laky Ferenc, a megyei bíróság elnöke csütörtökön az MTI-vel, miután végigjárták és megszemlélték az épületet. Szombathelyen 2008-ban adták át a magántőke bevonásával felépített új büntetés-végrehajtási intézetet. A régi börtön épülete azóta üresen áll, ugyanakkor a bíróság továbbra is helyszűkével küszködik. A bíróság évek óta szeretné megszerezni az állami tulajdonban lévő épület kezelői jogait a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságától. Szűkös anyagi lehetőségei miatt azonban nem tud fizetni, az épület felújítására és hasznosítására is csak több éves ütemezéssel tudna költeni.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!