November 9-én ismét Szent Márton nyomába erednek azok az 5-6. osztályos csapatok, akik részt vesznek az AGORA – Gyermekek Háza által szervezett helytörténeti, felfedező játékban. A vetélkedő Szent Márton szombathelyi emlékeit és a város római kori történetét dolgozza fel a Savaria Múzeum és a Szent Márton Látogatóközpont kiállításaihoz kapcsolódó feladatokban. A csapatok nyomozásra indulnak a kőtárba, kipróbálják a régészkedést, kincsvadászokká válnak a római városban, feltérképezik a Szent Márton vándorút állomásait tárgyak, mozaikképek, fele sem igaz játék keretében. A versenyzők megadott időn belül önállóan keresik fel a belvárosi helyszíneket, és maguk kutatják fel a kiállításokon a megoldásokat. A versenyben 70 diák vesz részt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!